Elektronika – Pompa ABS SUZUKI SWIFT, BMW, AUDI

Dla każdego kierowcy posiadającego własny samochód osobowy opcja zapewnienia jak największego bezpieczeństwa jazdy jest podstawowym priorytetem podczas dokonywania wyboru samochodu. Wiedzą o tym doskonale również wszyscy współcześni producenci dzisiejszych samochodów osobowych, dlatego też tak starannie i skrupulatnie poszukują coraz to nowszych i bezpieczniejszych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo jazdy a zwłaszcza hamowania. Jednym z takich rozwiązań jest bez wątpienia wynalezienie i stosowanie systemu ABS poprawiającego w bardzo dużym stopniu bezpieczeństwo jazdy. Oczywiście w celu zapewnienia odpowiednio wysokiego poziomu bezpieczeństwa w trakcie jazdy i hamowania wymagane jest posiadanie w pełni sprawnego systemu ABS. Na całe szczęście system ten jest praktycznie rzecz biorąc prawie bezobsługowy.

 

Oczywiście uszkodzeniu mogą ulec i ulegają najczęściej czujniki przy, kołach które można stosunkowo dość tanim kosztem wymienić w każdym warsztacie samochodowym. Przy odrobinie wiedzy i zdolności manualnych możemy tego dokonać również sami. Bardzo często zdarzają się sytuacje, w których to głównym powodem tego rodzaju awarii okazuje się zaśniedziała wtyczka lub zerwany przewód. Czasami wystarczy samo przeczyszczenie. W przypadku zaświecenia się kontrolki oznajmiające awarię systemu ABS nie zawsze też musimy przerywać nasza podróż. Bardzo często zdarza się tak, że hamulce w dalszym ciągu są sprawne. Więcej uwagi musimy poświęcić jedynie pewnym, gwałtowniejszym manewrom na śliskiej powierzchni. Niesprawne działanie ABS przekłada się zazwyczaj na problemy z innymi systemami współpracującymi z tym ABS, do których należy ASR i ESP. O uszkodzeniu dowiemy się w wyniku zapalenia kontrolki ABS.

Posiadając system ABS w naszym samochodzie i chcąc zapewnić długi okres żywotności pompie ABS musimy pamiętać przede wszystkim o regularnej wymianie płynu hamulcowego. Jego wymiana zapobiega korodowaniu pompy, dzięki czemu będzie ona mogła długo i bezawaryjnie działać. Prawidłowe działanie pompy ABS jest podstawą bezpieczeństwa podczas dokonywania manewrów hamowania. W przypadku usterki pompy należy wymienić ją na nowy element lub używaną, którą znajdziemy https://auto24parts.com/pl/c/Elektronika-Pompa-ABS/78

Sprawne działanie całego systemu system wspomagania nagłego hamowania popularnie znanego, jako ABS jest wyjątkowo ważne w okresie jesienno – zimowym co nie oznacza że nie bywa on pomocny i przydatny w innych porach roku. Naturalnie poza systemem ABS w kwestii bezpieczeństwa bardzo ważne są dodatkowo umiejętności kierowcy prowadzącego pojazd.