Sterownik automatycznej skrzyni biegów

Sterownik automatycznej skrzyni biegówUkład sterujący lub jak też, kto woli sterownik automatycznej skrzyni biegów jest na pewno jednym z najważniejszych elementów tego podzespołu samochodowego. To właśnie w oparciu o jego sprawne i odpowiednie funkcjonowanie dokonywany jest właściwy rozdział i regulacja oleju znajdującego się w skrzyni. Jakiekolwiek, chociażby najdrobniejsze uszkodzenie sterownika przyczynia się, zatem do mniejszych lub większych nieprawidłowości działania całego lub wybranego fragmentu tego ważnego podzespołu. Nieprawidłowości te są szczególnie widoczne czy też raczej bardziej odczuwalne podczas zmiany biegu. Dużo mocniej zaczyna być odczuwalna twarda zmiana biegów oraz szarpanie pojazdu lub ?ślizganie się? podczas zmian biegu. To między innymi właśnie z tego powodu może dochodzić do częstszych i dużo bardziej przedwczesnych zużyć tarcz hamulcowych i sprzęgła. Zadbanie o należyty stan i właściwe funkcjonowanie sterownika może zapobiec tym potrzebom.

Sterownik automatycznej skrzyni biegów

Mówiąc o sterowniku automatycznej skrzyni biegów należy również wspomnieć, że bardzo istotnym elementem są sprawnie działające elektrozawory sterujące. To dzięki zaworom i sterownikom każda automatyczna skrzynia biegów umożliwia płynna jazdę autem oraz doskonałe zoptymalizowanie przełożenia względem obrotów motoru silnika. To głównie, dlatego pojazdy wyposażone w popularne ?automaty? mogą osiągać większą ilość przebiegu. W zależności od sposobu sterowania na rynku motoryzacyjnym spotkamy się z rodzajem skrzyni:

  • bezstopniowa,
  • hydrauliczna,
  • hydrauliczno ? elektryczna,
  • hydrauliczna ze sterowaniem elektronicznym.

Zdarza się, że niektóre modele z istniejących układów sterujących automatyczną skrzynią biegów miewają wady typowo konstrukcyjne. Wady te niestety właściwie uniemożliwiają ich długotrwałą eksploatację i sprawną pracę. Oczywiście wielu producentów wprowadza wiele skutecznych modyfikacji mających na celu znaczne wydłużenie żywotności układów sterowania. Przekłada to się naturalnie na eksploatację i sprawne funkcjonowanie całej automatycznej skrzyni biegów. Szukasz sterownika automatycznej skrzyni biegów? Zobacz czy go nie mamy na stanie tutaj http://www.auto24parts.com/pl/c/STEROWNIK-SKRZYNI/191