Sterownik silnika – komputer silnika CITROEN, PEUGEOT, FORD, OPEL

O tym jak kosztowna może okazać się usterka sterownika silnika przekonało się wiele osób posiadających nowoczesne auta naszpikowane wręcz elektroniką. Oczywiście nie ma w tym nic złego, że praktycznie każdy dzisiejszy samochód posiada wiele podzespołów elektronicznych sterowanych za pomocą komputera samochodowego. Auta posiadające tego rodzaju rozwiązanie są dużo łatwiejsze w diagnostyce i znalezienie zaistniałej usterki. Naturalnie pod warunkiem, że diagnostyka komputera wykonywana jest przez osobę posiadającą ku temu odpowiednie uprawnienia oraz znająca poszczególne kody błędu.

 

Podstawowymi objawami ukazującymi, że mogło dojść do usterki sterownika i uszkodzenia komputera silnika jest bez wątpienia:
– zbyt nierówna praca silnika polegająca na tak zwanym „falowaniu”
– bardzo duży spadek mocy, co odznacza się brakiem prędkości i właściwego przyspieszenia
– niepracujący jeden z cylindrów auta
– błędy kodu zaworu, czujnika lub cewki
– duże zużycie paliwa
– brak komunikacji i zapalenie się kontrolki check engine oznaczającej pracę silnika w trybie awaryjnym.

Dostrzegając tego rodzaju oznaki podczas pracy silnika w naszym samochodzie należy dokonać weryfikacji stanu komputera silnika. Decydując się na odwiedziny ASO i pozostawienie naszego samochodu do naprawy musimy niestety liczyć się z dość znacznymi wydatkami. Praktycznie w każdym z przypadków werdykt będzie brzmiał, że konieczna jest wymiana uszkodzonego podzespołu na nowy. W tego rodzaju serwisach, bowiem jest to najczęściej stosowana praktyka. Na całe szczęście dla wielu posiadaczy tych najnowszych jak i tych nieco starszych pojazdów istnieje możliwość skorzystania z profesjonalnie działającego serwisu samochodowego oferującego sprawdzenie i wymianę uszkodzonego komputera silnika na sprawdzony i sprawnie działający sterownik używany.

Sterowniki używane pochodzące z zaufanego źródła https://auto24parts.com/pl/c/KOMPUTER-SILNIKA-STEROWNIK-SILNIKA/81 są zdecydowanie bardziej korzystnym rozwiązaniem aniżeli zakup nowego sterownika. Dotyczyć to będzie zwłaszcza nieco starszych modeli samochodów, w których bardzo często się zdarza tak, że wymiana starego komputera silnika na nowy może przekroczyć całą wartość rynkową pojazdu. Ze zrozumiałych względów tego rodzaju naprawa sama w sobie jest nieopłacalna i praktycznie nikt się na nią nie zdecyduje. Mając do dyspozycji używany sterowniki silnika oferowany w stosunkowo niskiej cenie istnieje możliwość złożenia zamówienia na jego zakup i dokonania dużo korzystniejszej wymiany uszkodzonej części. W celu odszukania takiego elementu wystarczy dobrze poszukać w Internecie zaufanych serwisów oferujących sprzedaż części używanych.