Centralka BSI

Centralka BSIWraz z coraz bardziej dynamicznym rozwojem rynku motoryzacyjnego następuje gwałtowny rozwój wielu innych rynków kooperujących z producentami współcześnie oferowanych samochodów osobowych. Jednym z takich rynków jest z całą pewnością rynek elektromechaniczny oferujący coraz nowsze rozwiązania różnych sterowników, programów, czujników, modułów i wielu innych różnego rodzaju rzeczy ułatwiających funkcjonowanie i jazdę naszego pojazdu. Jednym z najważniejszych i coraz bardziej udoskonalanych oraz stale rozbudowywanych o nowe funkcje jest system BSI (Built in systems interface) będący bardzo inteligentnym systemem zarządzania. Jego głównym zadaniem i naczelną rolą jest właściwe grupowanie całego szeregu różnorakich funkcji dotyczących sterowania i właściwej kontroli posiadanego przez nas pojazdu.

Centralka BSI

W przypadku pojazdów wyposażonych w centralkę BSI są ono nowocześniejszym rozwiązaniem niż nieco starsze pojazdy posiadające odrębne moduły. Centralka BSI jest, zatem współczesnym centrum sterowania i kontroli nad samochodem przy pomocy, którego gromadzone są i odpowiednio przetwarzane różne dane dotyczące silnika, napędu naszego pojazdu jak też wielu innego rodzaju podzespołów zastosowanych w naszym pojeździe. Współczesny system BSI w bardzo dużym stopniu upraszcza różne połączenia elektryczne. Zazwyczaj zastosowanie i wykorzystanie jednego przewodu pozwala na przekazanie wielu różnych bardzo ważnych danych odnoszących się do pewnych podzespołów znajdujących się w pojeździe.

Centralka BSI jest wyposażona we własną pamięć i procesor a swoim wyglądem może nieco przypominać zwykłą skrzynkę bezpieczników samochodowych. Centralka zostaje najczęściej montowana pod tablicą rozdzielczą pojazdu, w którym się znajduje. Jej zadaniem jest właściwa komunikacja z innymi systemami pojazdu poprzez wspomniane połączenia przewodowe oraz połączenia po tzw. sieci VAN/CAN. Pełni ona również rolę interfejsu pomiędzy rożnymi czujnikami naszego pojazdu oraz bywa wykorzystywana, jako jedno z urządzeń diagnostyki samochodu. Jeśli szukasz centralki BSI do swojego auta a interesują Cię tylko oryginalne podzespoły to zerknij na ofertę tutaj http://auto24parts.com/pl/c/CENTRALKA/207