Moduł ABS

moduł absDla coraz większej ilości osób decydujących się na zakup nowoczesnego samochodu nazwa ABS jest raczej dosyć dobrze znana i łatwo rozpoznawalna. Nie wszyscy kierowcy jednak do końca zdają sobie sprawę, do czego ów system służy i na co wpływa w samochodzie. Wiele osób wie ze jest to system połączony i odpowiadający za bezpieczne zatrzymanie pojazdu podczas procesu hamowania. System ABS (Anti Bloker System) ma na celu głównie wspomagać zabieganie blokowania kół pojazdu podczas manewru hamowania. Ma on przede wszystkim w skuteczny sposób zapobiegać blokowaniu kół i co w związku za tym idzie ograniczyć czy też uniemożliwić ściąganie pojazdu na boki. ABS powinien także wspomagać w jak największym stopniu sterowność naszego samochodu podczas hamowania i uniemożliwić utratę kontroli panowania nad nim w trakcie wykonywanego hamowania.

Moduł ABS

W celu osiągnięcia właściwego stanu rzeczy system został wyposażony w moduł ABS sprawujący kontrolę nad całością systemu i procesu hamowania. Podstawowymi elementami czteroobwodowego systemu Anti Bloker są sterowniki znajdujące się w centralce sterującej systemem, czujniki mierzące prędkość obrotową każdego z kół oraz elektrozawór mający za zadanie regulację ciśnienia obwodowego każdego z czterech kół.

Pojazdy wyposażone w system ABS są zdecydowanie bezpieczniejsze w utrzymaniu kierunku jazdy podczas nagłego hamowania. Za jeden z najlepszych i najbardziej uniwersalnych sposobów hamowania samochodami wyposażonymi w ten system uważane jest bardzo mocne i gwałtowne dociśnięcie pedału hamulca. Bardzo ważne jest żeby nie zwalniać siły nacisku podczas ?oddawania? siły ucisku przez dociśnięty pedał hamulca.

Pojazdy bez systemu ABS wymagają od kierowcy większego doświadczenia podczas nagle wynikłej potrzeby zatrzymania auta. W większości przypadków wymagane jest takie hamowanie, aby kierowca zdołał utrzymać w pełnej kontroli zatrzymywany przez niego pojazd. Brak umiejętności w większości przypadków doprowadza do niekontrolowanego poślizgu auta i wypadnięcia z toru jazdy, co jest przyczyną spowodowania wypadku.

 

Jeśli szukasz modułu ABS to zerknij tutaj http://auto24parts.com/pl/c/ABS/78