Panel klimatyzacji climatronik

Panel klimatyzacji climatronikCoraz znaczniejsza grupa kierowców posiadających lub decydujących się na posiadanie poprzez zakup nowego samochodu osobowego zwraca szczególną uwagę na rodzaj klimatyzacji. Do wyboru każdego z kierowców jest czy też będą w zasadzie dwa podstawowego rodzaju warianty klimatyzacji. Jest to oczywiście klimatyzacja manualna i klimatyzacja elektroniczna zwana popularnie climatronik. W związku z tym, że drugi rodzaj jest zdecydowanie powszechniej stosowany warto się jej nieco bliżej przyjrzeć. Klimatyzacja elektroniczna w zależności od wielkości pojazdu jest czy też może być zaoferowana w dwóch wersjach, będzie to wersja jednostrefowa oraz wersja dwustrefowa. W przypadku pierwszej wersji, jaką jest wersja jednostrefowa jest to rodzaj klimatyzacji występującej w mniejszych pojazdach lub pojazdach dostawczych. Dwustrefowa wersja jest dużo bardziej popularna. Najważniejszą zaletą klimatyzacji elektronicznej jest oczywiście to, że układ ten jest w stanie zapewnić pełną kontrolę przestrzeni, którą ma klimatyzować. Całość tego czułego i bardzo praktycznego układu składa się z klasycznego układu źródła chłodzenia oraz źródła grzania. W skład układu wchodzi również duża ilość czujników i wyspecjalizowany sterownik komputera, bez którego sprawne działanie układu nie byłoby możliwe.

Panel klimatyzacji climatronik

Bardzo ważne jest również posiadanie w naszym samochodzie sprawnego akumulatora zwłaszcza w okresie jesienno ? zimowym. W okresie tym układ climatronik może uniemożliwić uruchomienie auta, jeżeli nasz akumulator ma już za sobą swój najlepszy okres funkcjonowania. Naturalnie każdy doświadczony kierowca w doskonały sposób zdaje sobie sprawę, że sprawny akumulator to podstawa właściwego funkcjonowania jego pojazdu. Innym, równie ważnym aspektem może być nieco większe zużycie paliwa. Oczywiście w teorii producenta wygląda to zupełnie na odwrót, jednak praktyka pokazuje czasem, coś innego.
Wybierając climatronik stawiamy na pewno na wygodę rozwiązania i komfort korzystania z klimatyzacji. Dużym plusem jest na pewno łatwość obsługi panela, dzięki któremu mamy swobodną możliwość ustawienia najbardziej optymalnej naszym upodobaniom temperatury panującej wewnątrz samochodu. Jest to szczególne ważne zwłaszcza w przypadku kierowców udających się w dalszą trasę. Szukasz panelu do swojego auta? Zobacz na oferty tutaj http://www.auto24parts.com/pl/c/PANEL-NAWIEWU/199