Pompa ABS

pompa absSystem ABS znajdujący coraz powszechniejsze zastosowanie w dzisiejszych samochodach osobowych jest skrótem od angielskiego Anti-Lock Blokier System i ma za zadanie zapobieganie blokowania kół zatrzymującego się pojazdu w wyniku nagłego hamowania. Jest to jeden z systemów, który w olbrzymim stopniu wpływa na poprawę i usprawnienie bezpieczeństwa jazdy. Dzieje się tak na skutek zwiększonej możliwości kontrolowania kierunku jazdy podczas procesu hamowania zatrzymującego się pojazdu.  System w doskonały sposób sprawdza się na powierzchniach odznaczających się zmniejszonym jak i dość dużym współczynniku przyczepności. Jego dużym walorem jest bez wątpienia opcja zapobiegania blokowania jednego czy też nawet większej ilości kół pojazdu. Dzięki posiadaniu takiej możliwości system wpływa na długość drogi hamowania zatrzymywanego samochodu. Ogólnie rzecz biorąc układ lub system ABS ma przede wszystkim za zadanie wspierać proces hamowania poprzez odpowiednio kontrolowany poślizg auta zachowując jego jak najlepszą sterowność. System ten nie jest montowany w samochodach tylko i wyłącznie w celu skrócenia odcinka hamowania, jego zadaniem jest także wspomaganie utrzymania właściwego kierunku jazdy pojazdu znajdującego się w fazie hamowania.

Pompa ABS

Podstawowymi elementami tego systemu będzie układ zaworków, czujniki prędkości oraz pompa elektryczna. Całość jest ze sobą połączona układem elektronicznym. Dzięki zastosowaniu tego systemu w samochodach istnieją znaczniejsze możliwości przewidzenia potencjalnego zachowania pojazdu w trakcie manewru hamowania.

Umiejętna konserwacja i właściwe serwisowanie posiadanego przez nas pojazdu będą w stanie zapewnić właściwe działanie tego oraz wielu innych, tak ważnych systemów znajdujących się w naszym aucie. Sprawne działanie ABS jest szczególnie ważne w okresie zimy i wczesnej wiosny a także późnej jesieni, kiedy to warunki drogowe ulegają znacznemu pogorszeniu i kierowanie pojazdem staje się dużo trudniejsze.

System ABS bywa czasami nazywany również układem przeciwblokującym ABS. Szukasz pompy ABS do swojego auta? Zerknij do sklepu http://auto24parts.com/pl/c/ABS/78