Sterownik ABS

sterownik absKorzyści z wprowadzenia i stosowania systemu ABS są na chwilę obecną wyjątkowo duże. Każdy z kierowców prowadzących pojazd wyposażony w Anti Bloker System w chwili, kiedy powstaje sytuacja wymagająca jak najszybszego zatrzymania jadącego pojazdu może bez większych obaw wpadnięcia w poślizg rozpocząć proces nagłego hamowania. Gwałtowne naciśnięcie hamulca w tym przypadku jest jak najbardziej wskazanym działaniem umożliwiającym bezpieczne zatrzymanie się pojazdu. Znajdujący się w naszym pojeździe wspomniany system ABS jest w stanie ograniczyć siłę hamowania do tego stopnia, że nie ma opcji dojścia do zblokowania czy też unieruchomienia kół i wpadnięcia ich w niekontrolowany poślizg.

Sterownik ABS

Obecnie stosowane systemy ABS wyposażone w najnowocześniejsze sterowniki i centralki systemowe są w stanie doprowadzić do sytuacji pozwalającej na niezależną i osobną kontrolę poślizgu każdego z czterech kół kierowanego przez nas pojazdu. Kontrola ta pozwala na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa osób znajdujących się w pojeździe poprzez odpowiednio dostosowany proces hamowania pojazdu. Jest to szczególnie ważne na powierzchniach z rożnym współczynnikiem przyczepności do podłoża. Współczesny system i wprowadzone w nim nowoczesne sterowniki ABS są lub będą w stanie sprawić dobór odpowiedniej siły hamowania względnie prędkości obrotowej kół zatrzymywanego pojazdu. Jest on również w stanie wpływać na skrócenie drogi hamowania ? oczywiście pod warunkiem, że wszystkie jego części są we właściwym stanie i należycie działają.

W oparciu o wspomniane sterowniki, centralka systemu ABS wykonuje niezmienną autodiagnozę całego układu hamowania. W przypadku wykrycia jakichkolwiek usterek system informuje prowadzącego pojazd za pomocą lampki kontrolnej znajdującej się na tablicy rozdzielczej prowadzonego przez niego pojazdu. W przypadku wykrycia awarii system zostaje wyłączony a hamulce zaczynają normalnie działać jak w przypadku zwykłych hamulców. Awarię i wyłączenie sytemu ABS może spowodować uszkodzenie przewodu, spadek ciśnienia płynu hamulcowego, problemy z elektrozaworem i wiele innych, różnego rodzaju mniej lub bardziej ważnych czynników. Jeśli szukasz sterownika ABS do Opla lub innego auta zerknij na używane części tutaj http://auto24parts.com/pl/c/ABS/78