Sterownik skrzyni

sterownik skrzyniPraktycznie wszystkie samochody osobowe oferowane w dniu dzisiejszym na rynku motoryzacyjnym są bardzo ?naszpikowane? elektroniką. Ma to oczywiście swoje złe jak i dobre strony. Znacznym i bardzo mocno chwalonym pozytywem tego rozwiązania jest możliwość szybszego znalezienia usterki. Negatywem okaże się bez wątpienia wysoka cena ewentualnej jej naprawy w profesjonalnie działającym serwisie. Tylko takie serwisy, bowiem są czy też będą w stanie we właściwy sposób dokonać skutecznej i w pełni fachowej naprawy. Wprowadzone obecnie układy elektroniczne obejmują wszystkie najważniejsze zespoły i układy znajdujące się w naszym pojeździe. Są one odpowiedzialne za sprawne działanie hamulców, informacje o potrzebie wymiany oleju czy też zmianie tarcz. Głównie jednak regulują właściwą pracę silnika i sprawne działanie skrzyni biegów znajdującej się w naszym aucie.

Sterownik skrzyni

Sterownik skrzyni biegów jest jednym z ważniejszych elementów w każdym samochodzie zwłaszcza, jeżeli jest to samochód z automatyczną skrzynią biegów. W tym przypadku sterownik to najważniejszy element całego układu napędowego, decydujący o osiągach i komforcie jazdy. Jazda samochodem wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów z uszkodzonym sterownikiem powoduje twardą zmianę biegów oraz odczuwalne i na pewno mało przyjemne ?szarpanie? biegów. Dosyć charakterystyczne staje się ślizganie biegu i niewłaściwa regulacja oleju znajdującego się w skrzyni biegów. Innym z podstawowych objawów może być także samoczynne wyskakiwanie/wyrzucanie biegu oraz trudność z wrzuceniem biegu i problem z uruchomieniem pojazdu.

Jedynie właściwy stan sterownika skrzyni biegów będzie w stanie przyczynić się do tego, że zastosowanie tego rodzaju rozwiązania w naszym aucie okaże się naprawdę bardzo komfortowe i oddające pełna przyjemność jazdy. Samochody z automatyczną skrzynią biegów, popularnie nazywane ?automatami? pozwalają, bowiem na dużo większe skupienie kierowcy na sytuacji drogowej. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w mnóstwie różnorakich zdarzeń losowych.

Szukasz sterownika skrzyni do swojego auta, zerknij tutaj http://auto24parts.com/pl/c/STEROWNIK-SKRZYNI/191